BRANŻA BUDOWLANA W DOBIE NADCHODZĄCEGO KRYZYSU GOSPODARCZO – EKONOMICZNEGO WYWOŁANEGO PANDEMIĄ KORONAWIRUSA COVID-19

Zastój branży budowlanej wywołanej pandemię korona wirusa COVID-19 daje się we znaki wszystkim firmom, które prowadzą swoją działalność gospodarczą w obrębie tego sektora. W chwili obecnej trwa dramatyczna walka z czasem co skutkuje przyśpieszeniem realizacji prac w przedsiębiorstwach zajmujących się montażem konstrukcji hal, instalacji elektrycznych, klimatyzacji, wentylacji, ppoż. Itd..

Niestety, ale dla większości tych firm, każdy dzień przestoju niesie za sobą olbrzymie nakłady finansowe. Problemy spowodowane pandemią z dnia na dzień piętrzą się, a przedsiębiorcy borykają się z opóźnieniem realizacji prac m.in. spowodowanych zamykaniem się coraz większej ilości budów. Dodatkowym problemem są przestoje firm dostarczających zaopatrzenie, a także brak zasobów ludzkich w postaci wykwalifikowanych operatorów maszyn budowlanych.

Firmy coraz bardziej obawiają się zastoju na budowach, a pracownicy (w tym wyszkoleni operatorzy maszyn budowlanych) –utraty stanowiska pracy. Koronawirus stał się najgorszym koszmarem branży budowlanej, gdyż coraz częściej słyszy się o zawieszeniu realizacji inwestycji na czas panującej pandemii.

Przewiduje się, że niniejsza sytuacja dotknie także pokrewne branże, takie jak: wypożyczalnie sprzętów budowlanych, ośrodki szkoleniowe, które kształcą na operatorów ładowarek teleskopowych czy też operatorów podestów ruchomych (dźwignic).

Producenci podnośników koszowych i innych maszyn budowalnych także odczują obecną sytuację.

Straty odnotują też firmy zajmujące się konstrukcją hali stalowych, a także szereg innych spokrewnionych branż dostarczających materiały budowlane.

Jedna kwestia na chwilę obecną jest pewna, że budownictwo i firmy budowlane potrzebują ogromnego wsparcia rządu, aby skutki pandemii nie niosły za sobą dalekosiężnych konsekwencji.

Podczas panującej pandemii żaden z inwestorów nie jest w stanie przewidzieć co przyniesie czas, a każdy dzień postojowy niesie za sobą potężne straty finansowe.

 

Art. pochodzi z: podnośników koszowych

Artykuły podobne na naszej stronie internetowej:

Post Author: Maria

4 thoughts on “BRANŻA BUDOWLANA W DOBIE NADCHODZĄCEGO KRYZYSU GOSPODARCZO – EKONOMICZNEGO WYWOŁANEGO PANDEMIĄ KORONAWIRUSA COVID-19

  Biernat

  (3 czerwca 2020 - 23:55)

  W poniedziałek także o tym słyszałem, to może być fascynujące.

  Ruben

  (26 czerwca 2021 - 05:08)

  Właściwie się z tym w pełni zgadzam, chociaż nie do końca

  Wiwanna

  (9 listopada 2021 - 09:32)

  Najczęściej nie piszę komentarzy, lecz ten wpis jest nadzwyczaj ciekawy.

  Klaus

  (11 listopada 2021 - 17:57)

  Lecz w całości jednak to nie dla mnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *