Gdzie założyć bloga za darmo?

Nie każdy chce i może płacić za tekst publikowany na blogu. Nie każdy ma taką chęć, czas na to oraz wolę. W tym tekście garść porad o zakładaniu darmowego bloga – porad dla osób początkujących, uczących się tego niełatwego działania.

Darmowego, ale pracochłonnego. Bloga, który stanie się hobby, pasją oraz możliwością zarabiania dodatkowych pieniędzy. W wordpress.com oraz blogger.com można założyć darmowego bloga – szybko, dość łatwo i bez opłat. To całkiem przyjemne działanie, całkiem miła sprawa mieć takiego bloga, pisać, tworzyć, kreować. Na obu platformach można otrzymać tak zwany darmowy hosting, czyli gościć na nich całkowicie nieodpłatnie. Zaletą takiego bloga jest darmowość i łatwość jego zakładania. Wadami są ograniczenia – platforma jest właścicielem Twojego bloga, Ty musisz przestrzegać regulaminu z wieloma ograniczającymi zapisami. Nie jest to nic ciekawego, a przecież każdy chce czuć się wolny. Jednak w tym przypadku należy przestrzegać reguł gry narzuconych przez właściciela. Korzystasz za darmo, więc bądź posłuszny.

Takiego bloga nie można zmieniać według własnych potrzeb oraz nie można go także sprzedać. Jednak nie można mieć pretensji – ktoś określa zasady i jest właścicielem danej platformy. Gość musi grać tak, jak jemu grają do tańca. Inaczej zostaje wyrzucony z platformy i bloga może mieć wszędzie indziej. Trzeba stworzyć nazwę domeny, wybrać słowa kluczowe, postawić bloga na danym serwerze oraz wypełnić go treścią. Im ciekawsza treść, tym większe zainteresowanie danym blogiem.

Nudne blogi można wyrzucić do kosza – nikt nie będzie chciał ich czytać. Tylko interesujące blogi są upragnionym miejscem dla każdej osoby. Nawet darmowy blog może być dobry – jest to szkoła dla danej osoby, która takiego bloga zakłada. Dzięki niemu może nauczyć się zakładania, prowadzenia, promowania, likwidowania bloga. To ostatnie działanie na szczęście nie zdarza się zbyt często. Promowanie bloga jest łatwe, ale pochłania czas. Pisanie także. Darmowego bloga prowadzimy samodzielnie, ale odpłatnego bloga możemy zlecić komuś – wynajmujemy ghost writera, który napisze teksty dla nas i zapłacimy za jego trud. To całkiem dobre rozwiązanie dla każdej osoby. Zatem pora postępować w taki właśnie sposób. Pisanie tekstów to miłe zadanie, ale gdy czasu brak to należy je zlecić.

Podsumowując, darmowy blog jest dobry na początek. Gdy już się nauczymy prowadzenia profesjonalnego bloga to musi on kosztować – jego stworzenie, prowadzenie, moderowanie. Do tego zdjęcia, rysunki, wykresy – wszystko to musi być kupione w wiarygodnym źródle. Początkowo jednak nikt nie chce płacić, ponieważ w ogóle nie ma takich pieniędzy na ten cel. Zarabianie na darmowym blogu jest możliwe – wystarczy umieścić banery oraz płatne ogłoszenia i już jakieś pieniądze wpłyną nam w prezencie. Nie każdy jednak traktuje blok komercyjnie, czasem jest to źródło informacji i tak też należy je traktować. Darmowy blog to blog lekcyjny, czyli dający naukę i wiedzę na temat prowadzenia blogów. Etap pierwszy, ale konieczny do odrobienia oraz wyuczenia się.

Artykuły podobne na naszej stronie internetowej:

Post Author: admin

13 thoughts on “Gdzie założyć bloga za darmo?

  Wojsława

  (3 kwietnia 2020 - 21:58)

  Interesujące, jednakże ogólnie to znam ciekawsze nowiny.

  Achacjusz

  (4 czerwca 2020 - 14:23)

  Hej pozdrawiam wszelkich, bajerancka strona.

  Uniedrog

  (7 czerwca 2020 - 12:50)

  Zwyczajowo nie piszę postów, ale ten napis jest niezmiernie fascynujący.

  Adolf

  (8 czerwca 2020 - 04:24)

  Przeważnie nie piszę komentarzy, jednak ten napis jest nadzwyczaj ciekawy.

  Trofim

  (8 czerwca 2020 - 16:17)

  Ciekawe, jednakże generalnie to znam ciekawsze nowiny.

  Felicyta

  (9 czerwca 2020 - 18:43)

  Zwyczajowo nie piszę komentarzy, ale ten napis jest bardzo atrakcyjny.

  Ludmiła

  (26 czerwca 2021 - 06:01)

  Wspaniały artykuł, od dawna uważałam, iż to zgodność z rzeczywistością

  Klemens

  (26 czerwca 2021 - 20:46)

  Całkiem ciekawy wpis

  Kosma

  (30 czerwca 2021 - 06:31)

  Hm… No, kto by tak pomyślał…

  Włościbor

  (9 listopada 2021 - 11:08)

  też wpisze zapisek. Fajowa stronka. Pozdrawiam

  Roberta

  (9 listopada 2021 - 19:26)

  Kultowy art, jednakże odczytywałem bardziej ciekawe.

  Auksencjusz

  (10 listopada 2021 - 19:09)

  Zazwyczaj nie piszę postów, ale ten wpis jest Naprawdę atrakcyjny.

  Częstomir

  (13 listopada 2021 - 19:57)

  W sobotę także o tym słyszałem, to zdoła być ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *