Łaskawy poddany Bogu Serafin Kaszuba

Ktokolwiek z nas czasem wpada na własnej drodze tyle niedogodności, że możemy się w nich zgubić. Niejednokrotnie zapominamy sami siebie, zapominamy kim jesteśmy, dostrzegamy dookoła naprawdę dużo przykrych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Dokładnie wtedy chcemy kogoś, kto potrafi nam przywrócić nadzieję, kto dzięki swojemu przeznaczeniu pokazuje nam, iż na końcu naszej drogi to wszystko nabierze sensu. Gdy chcemy dokładnie takiego natchnienia należałoby przeczytać życiorys szanownego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Mężczyzna o wyjątkowym sercu, sile, a głównie przeogromnej chęci wspomagania innych i wsparcia modlitwą czy wzniesienia na duchu wszystkich w potrzebie. Jego życiorys jest naprawdę warty zobaczenia, by przypomnieć sobie, że tacy ludzie naprawdę żyli a my umiemy się dziś na nich wzorować.

Stała ufność

Znakomity sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie imię pozostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, których dokonał za życia. Dzięki niezachwianej wierze oraz ciągłej pomocy wiernym. Niełatwo jest nam uwierzyć w to, iż człowiek taki właściwie chodził po tej ziemi, ktoś tak dokładnie oddany Bogu. Na witrynie internetowej poświęconej jego osobie odnajdziemy:

 • życiorys,
 • oświadczenie ludzi, którzy posiadali okazję go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa plus kazania,
 • myśli,
 • nagrania z wspomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • okazja powierzenia ofiary pieniężnej, by osoba tego szanownego sługi Bożego była wyjątkowo powszechna.

Człowiek, który przeżył wojnę, który mnóstwo razy otarł się o śmierć, który był śledzony przez policje, skazany za zbrodnie, jakich nie popełnił, skazany tylko dlatego, że chciał głosić słowo Boże. Przemieszczałsię z miejsca na miejsce, tak aby w określonym czasie zostać bez dachu nad głową, przez kilka swoich ostatnich lat życia nie posiadał określonego meldunku. Szedł i wypowiadał słowo Boże oraz podnosił tych co cierpieli mimo ogromnego własnego bólu, który miał na własnych ramionach. Pomimo tych wszystkich trudności, które musiał pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała ogromna satysfakcja życia. Także był niezwykle ubogi, jednak wcale go to nie interesowało. Spożywał zatem co oddali mu wierni jedyne finanse jakie miał wydawał na bilety autobusowe, ażeby jeździć do różnych miast oraz rozszerzać swoją wiarę i wiarę w pozytywniejsze jutro. Jednym z wielu heroicznych czynów, był fakt, że uczestnicząc w niejednych wysiedleniach Polaków, zawsze mówil, że chociaż dwie osoby zostały on będzie trzecią. Nigdy nie pozostawil nikogo kto mógłby wymagać wsparcia duchowego. Nieistotne było dla niego jaka konsekwencja może go przypaść, prawie zginał wiele razy, pomimo to przenigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie interesowało go to jak wygląda, nie potrzebował podobać się innym. Jedyne co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, chciał ich zbierać. Dzięki swojej silnej wierze dawał otuchy Polakom, zapewniał w zaufaniu, że to dobro wygra, nieważne jak wiele zła jest około, zło jest właśnie przejściowe.

Uruchom dobro

Każdy niezależnie od tego w jakiej sytuacji życiowej się znaleźliśmy, warto zajrzeć na www stronę oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowie ktoś:

 • prawy,
 • o pewnej wierze,
 • absolutnie oddany Bogu,
 • ciągle wspierający innych.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, iż takich ludzi chcemy wśród nas. Jednak często wystarczy myśl o nich. Umożliwia to nam odzyskać nadzieje, pewność i siłę. A co więcej skutkuje to, że sami pragniemy być silniejszymi ludźmi.

Artykuły podobne na naszej stronie internetowej:

Post Author: Maria

13 thoughts on “Łaskawy poddany Bogu Serafin Kaszuba

  Wiktoriusz

  (3 czerwca 2020 - 10:36)

  Odjazdowy artykuł, jednakże odczytywałem ciekawsze.

  Niemira

  (3 czerwca 2020 - 10:58)

  Super artykuł, od dawna sądziłam, iż to prawdziwość

  Wierzchosław

  (6 czerwca 2020 - 03:26)

  W weekend także o tym doszły mnie słuchy, to może być zajmujące.

  Bartłomiej

  (9 czerwca 2020 - 14:12)

  Całkowicie dobry tekst

  Dalebor

  (5 stycznia 2021 - 10:21)

  także wpisze komentarz. Fajowa stronka. Pozdrawiam

  Miriam

  (6 stycznia 2021 - 06:46)

  Hej pozdrawiam wszelkich, fajowa strona.

  Światozar

  (30 czerwca 2021 - 02:11)

  W sobotę także o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być interesujące.

  Wirginia

  (30 czerwca 2021 - 06:59)

  Wspaniały artykuł, od dawna myślałem, że to prawdziwość

  Marcelin

  (8 listopada 2021 - 19:34)

  Całkowicie dobry wpis

  Bartłomiej

  (11 listopada 2021 - 04:31)

  Świetny artykuł, od dawna myślałem, że to zgodność z rzeczywistością

  Afrodyta

  (11 listopada 2021 - 20:47)

  Intrygująca stronka, pozdrawiam!

  Abel

  (13 listopada 2021 - 10:33)

  Kochać Informacje na tej stronie internetowej, zrobili wspaniałą pracę na blogach.

  Onufry

  (14 listopada 2021 - 08:56)

  Trochę się z tym w pełni zgadzam, jednak nie całkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *